Odpowiedzialność kierowców

18, May, 2020

zlomek.jpg

Bez sensu by było podważać założenie, że jeżdżenie autem nie zawsze jest w 100% bezpieczne. Choć wiele w tej kwestii uzależnione jest od osobistych kwalifikacji kierowcy, to jednak nie każdy kierowca posiada umiejętności rozwinięte w dobrym stopniu, a liczba pojazdów na rodzimych drogach co roku wzrasta. Statystycznie rzecz ujmując, praktyka dominującej części szoferów w kierowaniu autem jest zgoła niespecjalna. Przeważająca większość z nich podoła prowadzeniu auta kiedy warunki na jezdni są w porządku. Przy małym ruchu i dostatecznej widzialności nawet początkujący kierowca może się czuć za kółkiem dosyć pewnie, jednak w chwili kiedy warunki na szosie skomplikują się, to już wcale nie jest tak wesoło.

Nadzór nad jadącym z wielką szybkością samochodem jest sprawą, którą prosto stracić. Trzeba być ciągle uważnym i gotowym na uwarunkowania, z którymi nigdy przedtem się nie zetknęło. Wystarczy, że człowiek jest przemęczony, oderwany od rzeczywistości i natychmiast jego odruchy osłabiają się, tak iż nie umie niespodzianie wyjść bez szwanku z okoliczności, która potrafi zdarzyć się w mgnieniu oka. Właśnie tego typu czynniki są w nadrzędnej większości powodem występowania karamboli na jezdni. Przewlekła oraz monotonna jazda prowadzi do podskoczenia czasu reakcji w przypadku trudnej sytuacji.

Odmiennego rodzaju przesłanką występowania wypadków drogowych jest zły stan techniczny dużej liczby aut. Niezaprzeczalne jest, że po polskich szosach jeżdżą przede wszystkim używane pojazdy przywożone z zagranicy. Przez długi czas jeszcze nie damy rady dogonić naszych bogatszych sąsiadów z zagranicy pod względem bogactwa oraz opcji bardziej regularnej wymiany samochodów na nowsze. Nim to nastąpi należy zabłysnąć niejaką dozą odpowiedzialności i nie zaniedbywać starań o to by nasze auta były utrzymane w dobrej kondycji - http://autoki.blogge … a/2019/04/24/4145878. Dzięki temu nie tylko będziemy mieli gwarancję, że auto nie popsuje nam się w jakimś miejscu na jezdni czy też, że będziemy potrafili utrzymać nad nim kontrolę w razie np. nieprzewidzianego hamowania, ale dodatkowo prościej będzie nam go sprzedać. Jasne jest przecież, że rodacy uwielbiają co jakiś czas kupować inne auta, co poświadczają długie kolejki do rejestracji aut.

Add comment

Fill out the form below to add your own comments