Senior a nauka obsługi internetu

11, Oct, 2018

program-internetowy.jpg

W dzisiejszych czasach osoby starsze również chcą korzystać z nowych technologii. Dlatego warto zaznajomić seniorów z nowością, jaką jest dla nich internet. Na początku, konieczna jest nauka podstawowej obsługi komputera. Następnie można przejść do świata wirtualnego i różnych usług w nim zawartych, takich jak: poczta e-mail, bankowość elektroniczna, fora internetowe, media społecznościowe i dużo innych.

Wiekowe osoby wolniej przyswajają nową wiedzę, dlatego trzeba być wyjątkowo cierpliwym i odpowiadać na te same pytania wiele razy. Wskazane jest zadawanie prac do wykonania, jak na przykład wysłanie wiadomości e-mail, czy dodanie zdjęcia na stronie, gdyż poprzez praktykę, człowiek najlepiej zapamiętuje wszelkie informacje. Bezwzględnie nie należy się śmiać, czy żartować z seniorów, ponieważ dorastali oni w czasach, gdy nie było takich technologii i nie mieli możliwości jej nauki.

Po pewnym czasie, na pewno zobaczymy pozytywne efekty naszych starań i nasi uczniowie będą nam bardzo wdzięczni, a korzystanie z internetu nie będzie już dla nich żadnym problemem.

  • Posted by tadek in in